המשטרה בתגובה: “אין מה לעשות”.

זה לא שאני זר למה שקורה בדרום, וליבי-ליבי עם כל האנשים שאני מכיר שגרים שם (ואשדוד, למשל, זה אפילו לא עד כדי כך דרום, וגם היא כבר חוטפת). יחד עם זאת, הכתבים והכתבות למיניהם עושים עבודה מצוינת, ואני לא חושב שיש לי הרבה מה להוסיף בעניין. כרגיל, אני אסקפיסט מושלם, לא מקשיב לחדשות, ממלא רק תשבצים בעיתונים, ובכלל חי בעולם קצת אחר, שהאזעקה היחידה שיש בו היא זו שנשמעת מאחראית המשמרת בעבודה…

בכל מקרה, הנה משהו שקרה היום. משהו אחר לגמרי:
לקח להם זמן עד שהם הצליחו להרגיז אותי שוב, אבל הבוקר זה קרה. סיפור שהיה כך היה: מדי יום ביומו, יש לי הסעה של חברת orange שבאה לקחת אותי מתחנת אוטובוס במרכז רעננה. העניין הוא, שיש שם כמה חנויות ואיזו פיצוצייה, שאיכשהו תמיד יש איזו משאית אחת לפחות, שחוסמת את תחנת האוטובוס לנוסעים, שרוצים לעלות או לרדת מהרכב הציבורי, כדי לפרוק / להעמיס סחורה. לצערי, עיריית רעננה לא ממש חשבה על עניין החנויות והסחורה עד הסוף, והיא לא ארגנה להם מפרצי חניה, או חניונים מסודרים לאורך הרחוב המסחרי היחיד שלה.
אבל היום זה כבר עלה לי על כל העצבים. שתי משאיות נעמדו במפרץ של התחנה (באורך 20 מטר, כולו), וחסמו כליל את הגישה לאוטובוסים. כ-50 מטר מאחוריהן, ליד המאפייה, נעמדה ניידת משטרה, משם קפץ שוטר גבוה חובש-כיפה, וישר עט קדימה!
לכיוון המאפייה, כמובן…
בינתיים, עוברות להן כ-15 דקות, המשאיות עוד שם, וחבורת קשישים שמנסה לעלות על האוטובוסים שמגיעים, לא יכולה לעבור בין המשאיות, ובעיקר אלה מסכנים את חייהם כשהם עולים ויורדים מהאוטובוס. אין שום דרך לראות מה קורה על הכביש, המשאיות מסתירות את כל שדה הראייה. בשלב הזה, כבר התחלתי להתעצבן. וכשאני מתעצבן, יקיריי – אני משתדל לעשות מעשה (לא תמיד יש לי את הכוחות, אבל יש מקרים יוצאי דופן). הרי יש ניידת משטרה, לא? בטח הם יוכלו לעשות משהו בנידון.

אז זהו – שלא…
הלכתי לניידת, שאליה התקרב השוטר שיצא מהמאפייה, ושלל גדול בידיו וחיוך מרוח על שפתיו (ד"א – אם תהיתם, גם הניידת עמדה בתחנת אוטובוס, אחרת, אך גם היא חסמה מפרץ חניה של אוטובוס, בשביל כמה בורקסים). בכל מקרה, ניגשתי לשוטר, וביקשתי לשאול קושיה: "למה?", שאלתי אותו, "למה אתם מאפשרים לשתי המשאיות האלה לחסום כך את דרכם של הולכי הרגל והנוסעים בתחנת ההסעה הציבורית? למה אתם לא עושים כלום? הרי אתם עומדים פה כבר 10 דקות, רואים שהמשאיות לא ממש זזות, ועדיין – אתם לא עושים דבר. למה? אתם לא רואים שיש שם אנשים קשישים, שבקושי הולכים, שמנסים לרדוף אחרי אוטובוסים?". אולי אני תמים, אבל ציפיתי לאיזו תשובה הגיונית.

מה שקיבלתי בפועל היה זה: "אתה צודק. אתה תושב רעננה? טוב – תכתוב מכתב לעירייה. זה הם אשמים. אנחנו כבר דיברנו איתם, אבל הם לא עושים כלום. למשאיות אין ברירה. הן עומדות רק חמש דקות ולא מפריעות באמת. בכל מקרה – לנו אין מה לעשות".

בשלב הזה הוא נכנס לרכב, אכל איזה בורקס, ונסע. ואני נשארתי עם מבט של "WTF" על הפנים. מה ז"א "אין מה לעשות"??!! אתם פאקינג המשטרה! אתם אמורים לשמור על החוק! עזבו את העובדה שלא היה מדובר ב-5 דקות, אלא לפחות ב-20 דקות, כי גם אחרי זה, כשאני כבר עליתי על ההסעה לעבודה, הן עוד היו שם. והמשאיות בהחלט כן מפריעות! אנשים מסכנים את חייהם כדי שאיזה נהג משאית לא יחנה 100 מטר משם ויפרוק את הסחורה שלו לתוך עגלה!! למה אנשים קשישים צריכים לסכן את חייהם, לעזאזל?! בגלל שהשוטרים לא עושים את העבודה שלהם? אני יודע שאני צודק, מר שוטר, אבל אתה אמור לאכוף את החוק – לא אני. ניוז פלאש – בשביל זה משלמים לך משלמי המיסים. אלה אותם קשישים שאותם לא שירתת בנאמנות היום, אלא העדפת לדחוף עוד איזה בורקס לתוך הפרצוף שלך. מה נהיה?? עאלק, "אין מה לעשות".


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

6 תגובות לפוסט “המשטרה בתגובה: “אין מה לעשות”.”

post_author." -->\n"; ?>
 1. עירא הגיב:

  אתה לא יסודי.

  לא צירפת את תגובת דובר המשטרה, העיריה ונהגי המשאיות. לא הבאת את סיפורו המרגש של נישול צואה שנאלץ להגיע לאוטובוס אחרי זחילה על שש בין המשאיות תוך שאיפת CO1 שמזכיר לא בריח ולא בצבע אבל באסוציאציה את הציקלון B שממנו חמק רק 67 שנה קודם. גם לא טענת בלהט שבארצות הברית זה לא היה קורה, ולכן מיד חייבים להחליף את תקן הבורקסים המשטרתיים בדונאטס לאלתר, ויפה שנה אחת קודם.

  אה, כן – זה סיפור מרתיח אבל לא מפתיע. ונחש מה? לא יהיה לך את הכוח לפתור אותו גם אם תרוץ לעיריה או לכנסת או למפכ"לות כאחד. אנשים חארות ישארו חארות, ולא משנה אם הם יושבים במשרדי תכנון העיר, או בניידת משטרה או בקבינה של משאית, וגם לא אם הם מאחורי הדוכן של החנות שהזמינה את המשאית הזו.

 2. Lizibee הגיב:

  אררררררררגגגגגגגג זה כל כך מעצבן!
  טוב אני בעצמי נקלעתי לסוגיה עם העירייה והמשטרה.
  נדמה לי שראית כבר שהאיזור שאני גרה בו הוא, אממ, מעניין. בכל מקרה, בזמן האחרון התחילו להתקבץ בדיוק מחוץ לבניין שלי חבורה גדולה של הומלסים, נרקומנים וכמה זונות. כל ערב הם יושבים ושותים ועושים לא מעט רעש אז התקשרתי לעירייה לדווח. הם בתגובה אמרו לי לפנות למשטרה אז התקשרתי למשטרה והסברתי להם את המצב ואת זה שאני גרה לבד ושמאוד לא נעים להכנס ולצאת מהבניין ועל הרעש והכל. המשטרה אמרו שישלחו ניידת – לא שלחו, התקשרתי שוב והם בתגובה אמרו שאני צריכה לדווח לעירייה. שוב טלפון לעירייה והם מודיעים שלוקח להם שלושה ימי עסקים כדי לטפל בתלונות. בינתיים עברו הרבה יותר משלושה ימי עסקים והחברה עדיין שם. לפחות הם לא מעיזים להכנס לתוך הבניין כי הם מפחדים מהמאפיה שהתנחלה בדירה מתחתי… 😕
  בקיצור הם כולם @%#^&

 3. Lizibee הגיב:

  אוף לא הלך לי עם ההייפר לינק: http://lizibee3.blogli.co.il/archives/69

 4. דוד הגיב:

  בקצרה, סיכמת את ההוויה של מנייאק ארצישראלי מצוי.
  אין לנו כל כך מה לעשות.

 5. jim הגיב:

  שאלה חשובה: האם ניידת המשטרה שהייתה שם הייתה מאויישת בשןטרים או מתנדבי המשמר האזרחי (חמושים בפנס הכתום האימתני שלהם, מאיימים על הנהגים לעצור לבדיקות שונות ומשונות)?

 6. גיא הגיב:

  אלה היו שוטרים – חד משמעית.
  לא פנס ולא נעליים. כל מה שעניין אותם זה הבורקסים. אי אפשר היה לפספס…

כתובת טרקבק | RSS תגובות

הערות והארות