חזירים

והנה עוד איזו כתבה חביבה, שפורסמה באותו יום בטמקא: אסף וול, האיש וההגחכה, יצא להגנת הדתיים שביקשו לסגור את "טיב טעם" בפאתי שכונת נווה שרת בתל אביב. עזבו את העובדה שבשכונת נווה שרת, בה היה לי ה"עונג" לגור במשך כשנה, היתה מעדנייה רוסית במרכז המסחרי, שבו נמכרו חזירים ועוד כהנה וכהנה דברים שהשיקוץ יפה להם. את הצביעות הזו כבר למדתי לקבל מאנשי הדת. עזבו גם את העובדה ש"טיב טעם" לא התכוונה אפילו להקים את הסניף בתוך השכונה, אלא בפאתיה. הנימוק של אסף וול הוא כזה: "חזיר הוא סמל אנטי-יהודי. הא כמו צלב קרס". אה, וגם: "מה יספרו אותם אוכלי שינקן לבניהם בחג האורים?".

אוקיי. בואו נעשה קצת סדר בדברים:
חזיר הוא בשר טעים, כמו כל בשר אחר, אם יודעים איך להכין אותו. לגבי ה"סמל האנטי-יהודי" – על זה אני בכלל יכול להתווכח שעות. עובדה שהרבה מאוד חרדים, במיוחד אלה המתקיימים על חשבון המדינה, דווקא רואים בחזיר דמות מודל ומופת, והם ממש משתדלים להידמות לו. לגבי מה אני אספר לבניי ב"חג האורים" (זה שכולנו, כך נראה, חוץ ממר וול – קוראים לו חג החנוכה)? ובכן, מה שאני אומר לבניי, מר וול, הוא: "קח עוד! בא לך למרוח את זה על סופגניה?".

אין לי שום בושה בזה שאני אוכל חזיר. בדיוק כמו שאני אוכל שרימפס, קלאמרי ופרות. מבחינתי, מה שחשוב זה מידת העשייה, איכות הבשר ותו לא. לדידו של אסף וול, אני יכול להיות או "אוכל חזירים" או "יהודי", בגלל ש:

יהודים אינם אוכלים חזיר. למה? תשאלו את מתיתיהו החשמונאי. כי יש דברים שיהודים פשוט לא עושים

ועל זה נתונה כל ה"תורה" על רגל אחת, והסיבה שאני לא מוכן לאמץ אף דת, בכל צורה שהיא: אין שום אפור. יש רק שחור ולבן, עשה ואל תעשה, ציית או תיענש. לצערי, מר וול, אין לי שום דרך, והאמת – גם לך אין – לשאול את מתיתיהו החשמונאי מה הוא חושב על כל זה. אבל אתה החלטת לדבר מפיו, כאילו היה בשר מבשרך, כאילו הוא באמת מדבר מגרונך, ואנשים כמוך, נקראים בשפה שלי, בפשטות, "הזויים". אם הם הזויים יהודים או אחרת, זה כבר לא ממש משנה. הזוי נשאר הזוי, עם או בלי ניקוד.


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

3 תגובות לפוסט “חזירים”

post_author." -->\n"; ?>
  1. חילוני שלא נוגע בחזיר הגיב:

    בשביל זה אתה תכתוב בחור אינטרנטי שאף אחד לא יראה והוא בדף הראשי של YNET

  2. גיא הגיב:

    סליחה, יקירי – אבל אם הדיעות שלי היו "עקביות" כמו שלו, הייתי מתבייש לכתוב בטמקא, ולא מתגאה בזה…