חרדים מחרדים

די! נמאס כבר! הכעס שבי על החארות האלה עולה וגואה בי בכל יום מחדש. 050509.05
יש לי הרגשת קבס מלשמוע איך חבורת פרזיטים, אוכלי-חינם, גורמים כל כך הרבה בלאגן ל-90% הנותרים של החברה בישראל. אני פשוט לא מבין איך נתנו לזה להגיע עד כאן. איך?
אני אפילו כבר לא מדבר על עניין ה"תורתם-אומנותם", שמאפשר להם לא לעשות שירות צבאי – דבר שאפשר היה לפתור בקלות, עם שירות לאומי – אבל למה להם?
חברת התעופה הלאומית שלנו דורשת מאיתנו יותר כסף על כרטיסי טיסה, כדי לכסות את ההפסדים שלה, על כך שהיא לא מתפקדת בשבתות.
אפילו את העובדה שהם מתקיימים על המיסים שכולנו משלמים ו/או שילמנו – אפילו את השתיקה המחפירה הזו, אני לא מבין, וכבר נואשתי מלנסות להבין את האוכלוסיה החילונית שלא עושה שום דבר בנידון.

אבל מה שקורה לאחרונה, מדי יום, מביא לי את הסעיף. כל יום יש כותרות חדשות:

על גירוש הזרים בהנהגת אלי ישי, כבר כתבתי. האיש גזען, ברמות הגרועות ביותר, ואני מאחל לו שיום יבוא והוא יעבור גירוש כזה בעצמו – הוא וילדיו.

אבל זה לא הכל –

על הסיפור עם "אינטל" בירושלים כבר שמעתם, אני מניח – "אינטל" רוצה להפעיל את המפעל שלה בירושלים גם בשבתות. החרדים מפגינים באלימות. "אינטל" שמה גדרות תיל מסביב למפעל, משל היה גטו בפני עצמו. החרדים ממשיכים להפגין, ולנסות לקחת פרנסה ממשפחות עובדות, שאין להן ולו דבר אחד עם אמונתם של החרדים. "אינטל" מאיימת כרגע לסגור את המפעל שלה. במקרה הטוב יבנו אותו במקום אחר בארץ, במקרה אחר – במדינה אחרת. העניין הוא, שזה לא רק "אינטל" ושוגה מי שחושב, שהם צריכים אותנו יותר ממה שאנחנו צריכים אותם. בסופו של יום, גם בהודו יש היום לא מעט מהנדסים, וזולים בהרבה, אבל זה לא הכל: "אינטל" היא חברה בינלאומית שמשקיעה ממיטב כספה בעיר בירתה של ישראל (שלדעתי כבר מזמן היתה צריכה להיות תל אביב, אבל נעזוב את זה רגע בצד). תארו לכם מה יקרה כ"שאינטל" תצא, עם זנב בין הרגליים מירושלים – גם משקיעים עתידיים, אם בכלל יש כאלה שעוד מוכנים לשים את השקעתם על קרן הצבי, יתחפפו מכאן, ואני לא מדבר רק על ירושלים כרגע. חוסר היציבות השלטונית הזו, שנגרמת ע"י קבוצת פנאטים עבריינים, עלולה לפגוע בכלכלת ישראל לאין שיעור. הם כבר עושים את זה ממנעמי השלטון שבידיהם. אבל במקום להעיף את כל החרדים לכל הרוחות, עם כוחות משטרה, בדיוק כפי שעושים למפגינים בבילעין, ניר ברקת מתמהמה. ואני מנסה להבין למה. למה ניר ברקת, שיכול באצבע אחת להעיף מפגינים אלימים לכלא בעזרת המשטרה, לא עושה כן. למה הפוליטיקה הזו נכנסת לפני אכיפת החוק מבחינת עדיפויות? איזו מין דוגמא הוא נותן לאנשים שרוצים לחיות בחברה נטולת פשע ובחירה חופשית? פשוט גועל נפש.

בעיריית נס ציונה, החליטו לסגור השבוע את המועצה הדתית, בגלל שזו סירבה לצרף אליה אישה, רק בגלל היותה אישה. יש חוק? אז מה? החרדים עומדים מעליו ככל הנראה.

ברעננה, כבר נרשמה תקרית ברחוב קטן, לא רחוק מביתם של הוריי, באיזור שהיה של "כיפות סרוגות" וחילונים בעיקר. ברחוב "הולנדי" קטן ללא מוצא, חיו בעבר שלל משפחות חילוניות. כולן עזבו את הסמטה הקטנה, לבד מאחת, ושאר תושבי הסמטה הפכו לדתיים. לפי כשנה, החליטו כמה משפחות לשים שער חשמלי בכניסה לסמטה, ולא לאפשר כניסת רכבים בשבת, למורת רוחה של המשפחה החילונית, וללא אישור מהעירייה. הדתיים פשוט הודיעו למשפחה החילונית שמעתה היא תיאלץ להחנות את שני הרכבים שברשותה ברחוב הסמוך.
ואני כבר לא מהסס מלהזכיר מקרה שקרה לפני מספר חודשים, במבנה בהמשך הרחוב של הוריי, שהובטח שייבנה בו בית כנסת. אמי, שהיתה אדריכלית, ראתה את תכניות הבניין, והזהירה את חברי המועצה שמדובר פה במבנה בעל תוספות לא חוקיות, שיכללו גם כולל, שלא נכלל בהסדר ובאישורי הבנייה. אבל חברי המועצה והמהנדסת העירונית לא שעו להפצרותיה, ונתנו את המפתחות לחרדים. ואכן – יש לנו עכשיו כולל לתפארת, במה שפעם היתה שכונת חילונים ודתיים ליברלים. זה העלה את מספר בתי הכנסת באיזור של 2 קמ"ר ל-10 בתי כנסת בערך. אפשר לחשוב כמה בתי כנסת צריך באיזור כל כך מצומצם, כאשר האוכלוסיה הדתית באיזור לא גדלה באופן משמעותי שמצריך עלייה חדה כל כך של מבני ציבור שנועדו לתפילה.

ולא פחות מגעיל מבחינתי – שימו לב לסיפור הבא, שהתפרסם לו קלות באחד מהעמודים הפנימיים של "ידיעות אחרונות" אתמול: WWW_m
בבית הספר התיכון "רבין" שבקריית-גת, לומדים חילונים רבים – בנים ובנות. לאחרונה, הוקם באופן לא חוקי, בי"ס חרדי בשם "אמת התורה", ממול תיכון "רבין". ברוב חוצפתם, דרשו החרדים מהעירייה, כי לא תאפשר כניסת תלמידים (ודגש על תלמידות) חילוניים דרך השער הראשי של התיכון, היות והם לבושים בגדים שאינם צנועים, מה שמפריע לתלמידים החרדים, רחמנא ליצלן.

"איינו מעוניים בהתנגשויות", אמר אחד המנהלים בביה"ס החרדי, "בית הספר שלנו ממוקם על גבול הכניסה לקריה החרדית. יש לכבד את המקום ואת האנשים שחיים בו".

"לכבד את האנשים שחיים בו.." – רוצה לומר: לכבד עבריינים, עוקפי-חוק.

ומה עשתה העירייה? נכנעה חיש מהר לחרדים, והעבירה את הכניסה הראשית של ביה"ס החילוני לכניסה אחורית, העוברת דרך מגרש חניה פרטי, כך שגם הדרך שלהם מתארכת, וגם הדרך מסכנת את הילדים בהיעדר כניסה מסודרת. המורות בתיכון החילוני, הודיעו כבר שלא תיכנענה לחרדים, וכי אלה תיכנסנה לביה"ס דרך השער הראשי, או שלא תבואנה ללמד בכלל. אז אכן – השער נפתח כרגע עבורן בלבד. התלמידים עדיין נכנסים בשער האחורי. וכל זה – בגלל בי"ס שנבנה בניגוד לחוק!
בעירייה מתרצים זאת, כרצון לשמור על שלום בין האוכלוסיות השונות. אני קורא לזה כניעה מוחלטת.

ושוב – רוב הדברים האלו (מלבד מה שקרה ברעננה), הם רק מהשבוע האחרון!
אולי די?!! אז נכון, יש דברים "דחופים" יותר – חוק המאגר הביומטרי, קינונן של עופות אלה או אחרות, עובדים זרים, ומה לא? אבל בסופו של דבר – חיי החברה שלנו בסכנה יומ-יומית, בגלל 10% מהאוכלוסיה, שמקבלים למעלה מ-50% מהאפשרויות לנהל את המדינה – כלכלית, חינוכית, חברתית, פוליטית, טכנולוגית ועוד.

בחור נחמד אמר לי אתמול, שהוא היה שמח אם הייתי מצטרף אליו להקמת מפלגת "טומי", לזכרו של הלפיד המנוח, אלא שהפעם, נקים אתר, ובלי יותר מדי פלפולי ביצים, נקום ונאמר בקול:

"לא עוד! לא עוד חרדים משפיעים במדינתינו! לא עוד שליטה של גורמים עברייניים (גם אם הם "צדיקים גמורים"), שבונים ללא היתר, ומנסים לגרש את רוב האוכלוסייה ו/או להכריח אותנו לחזור בתשובה".

ההרגשה האישית שלי היא של מעין סיפור חנוכה על בר-כוכבא, שנלחם באלה שמנסים לגרום לנו להתייוון – אלא שבר-כוכבא הזה עדיין לא פה, ואני תוהה ביני לבין עצמי אם הוא יגיע בזמן, כדי לעצור את כל זה, או אם הוא יגיע בכלל. זו הרגשה, שמדינתינו הולכת והופכת לקרובה יותר ויותר לימי הביניים החשוכים.

הגיע הזמן לומר את זה בצורה חדה וברורה – לומר לכל מי שנמצא בשלטון, שאנחנו לא מוכנים לכך יותר. ואם זה לא יעזור, קצת אנרכיה עוד לא הזיקה לאף אחד..


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

4 תגובות לפוסט “חרדים מחרדים”

post_author." -->\n"; ?>
 1. מאיר הגיב:

  גם אני חשבתי כמוך על החרדים עד..ש…יום אחד הבוסים שלנו החלטו מהיום עובדים גם בשישי וגם בשבת…

  יהנו כל השבוע כל החיים … חרא למה מי מת…אנחנו מחכים לשבת הזאת כל השבוע ופתאום לוקחים לנו אותה…

  רק תחשוב על זה….

 2. Guy הגיב:

  @ואנדר – זה פשוט נורא. גועל נפש ממש. מילא החארות האלה, אבל מדוע המשטרה עוצרת את האישה? במה לעזאזל היא פשעה??? הגיע הזמן לעצור את הטמטום הזה!

  @מאיר – אני לא מדבר פה על עבודה בכפייה בשבתות, אלא על עבודה מרצון. לא "אינטל" ולא אף חברה אחרת לא יכולה להכריח אותך לעבוד בשבתות, בלי לתת לך ימי מנוחה חלופיים. אם "אינטל" עושים את זה – אני הראשון שיאמר להם ללכת להזדיין, ויתרה מכך – הייתי פונה עם זה לבית הדין הארצי לעבודה.
  אבל זו צריכה להיות הבחירה של העובד.
  כשעבדתי בפרטנר, הודיעו לנו מראש שיש משמרת גם בשבתות, אבל לא מנעו משומרי שבת לעבוד במשרה מלאה בשאר ימות השבוע, ולא לעבוד בשבת. בנוסף, מי שעבד במשרה מלאה, קיבל יום מנוחה חלופי באמצע השבוע, לבחירתו.

  מה שעושים החרדים, זה משהו שונה לגמרי. הם כופים את הדת על אנשים שאין להם שום דבר עם האמונה הזו. אם עובד מסויים זקוק לכסף, ומעוניין לעבוד בשבתות, שבהן העובד מקבל 200% (דבר, שדרך אגב, צויין במפורש ע"י אישה חרדית בהפגנה – מה שפשוט מראה על קנאה ותו לא) – אין לחרדים שום זכות לכפות את דעתם על רצונו של העובד.
  חוק יסוד:חופש העיסוק, עוסק בדיוק בעניין זה. הבעיה היא, שלחרדים במדינת ישראל יש אג'נדה משלהם, הם לא שמים על החוק בעצמם, ומצפים שכולם ישתחוו לאמונתם, ו"יראו את האור", או משהו כזה.

  אז זהו – שאני לא רואה את האור, מאיר. אני רואה רק חושך ושחור, כשאני רואה את הגזענות המטורפת שלהם, את הכפייה, את השוביניזם והאפליה (כן – גם באוטובוסים שבהם מפרידים בין גברים לנשים).

 3. […] זרועותיה ושלוחותיה, שהיא מיעוט בקרב אזרחי מדינת ישראל, תופסת את החילונים בביצים (וסליחה על הצרפתית שלי), וכופה עלינו את גחמותיה, שאף […]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

הערות והארות