ביקורת סרט: Wanted

בהמשך לרשימת סרטי הקיץ שרציתי לראות, חזרתי הרגע מהקרנה של Wanted, סרט האקשן המבטיח, עם אנג'לינה ג'ולי, מורגן פרימן וג'יימס מק'אבוי. מדובר בסרט שכולו יריות ולא הרבה עלילה, דבר שהוכח כהכנסה בטוחה למדי לאולפנים בהוליווד, בשנים האחרונות. בגדול, ככה הולכת ה"עלילה": ווסלי גיבסון, צעיר בן 25, הוא אחד האנשים הפחות רגועים על פני הפלאנטה. הבוסית המעצבנת שלו רודה בו, החברה שלו בוגדת בו, והחיים שלו באופן כללי לא משהו. לאחר שאביו, שמעולם לא פגש, נרצח, ווסלי פוגש את פוקס, בחורה סקסית המגייסת אותו למועדון סודי של מתנקשים. אלה מגלים לו שאביו היה חלק ממנו ועכשיו הגיע תורו להצטרף וללמוד להשתמש בתכונות הייחודיות שלו. ווסלי מגלה שטמונים בו כוחות שלא ידע על קיומם.
מהסצינה השניה בערך, האקשן מתחיל, וכמעט ואינו מפסיק עד סוף הסרט. יש אפילו טוויסט נחמד איפושהו באמצע. אבל זהו. הרבה יריות, ולא הרבה מעבר לזה. הבעיות העיקריות שלי בסרט הזה היו שתיים:
1. השימוש בבעלי חיים, באופן שקצת גרם לאי נוחות מבחינתי.
2. הסרט לוקח את עצמו יותר מדי ברצינות. בסרט מהז'אנר הזה, אתה מצפה לקצת יותר הומור, ציניות עם קורטוב של משהו אפל. קחו למשל את Shoot’em Up, סרט מצוין שיצא לפני כשנה, עם קלייב אואן ופול ג'יאמאטי האלמותי, שעבד על אותה נוסחה, פחות או יותר. אלא ששם התסריט היה קליל יותר, הדמויות לא לקחו את עצמן ברצינות יתרה, ונהניתי מכל רגע, גם אם העלילה היתה קצת חסרה. מורגן פרימן הוא שחקן אופי נהדר, אבל יש לו שתי הבעות פנים ידועות. בלחייך הוא לא משהו.

אז אם אתם מחפשים סרט עם מסרים אלימים בלבד (אני לא הייתי לוקח את הילדים שלי לראות את זה) באורך של 110 דקות, לכו על זה.

יש מצב שאני אקבל קיתונות מחבריי לגבי הביקורת הזו. יש כאלו שמאוד נהנו מהסרט. אבל לדעתי הוא היה בינוני למדי. ראיתי סרטים טובים בהרבה בז'אנר הזה, אפילו אם אנג'לינה לא מופיעה בהם.

ציון של קופי השבת: 7.


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

2 תגובות לפוסט “ביקורת סרט: Wanted”

post_author." -->\n"; ?>
  1. אלה הגיב:

    איתך לחלוטין לגבי השימוש בבעלי החיים שניכר מאוד בסרט הזה ולצערי גם בסרטים אחרים של הזמן האחרון…

  2. עירא הגיב:

    טראקבעק ידני, יאדה יאדה יאדה…
    http://ira.abramov.org/blog/2008/07/16/wanted

    (למה טראקבקים בבלוגלי לא עובדים?)

כתובת טרקבק | RSS תגובות

הערות והארות