צדק חברתי – מה זה בעצם אומר?

אני מעביר הפעם טקסט קצת יותר ארוך, מילה במילה, כפי שקיבלתי אותו במייל (ו פירסמתי אותו בגוגל+).
אני מסכים עם כל מילה שנכתבה בו, למרות שאין לי מושג מי כתב את זה. והאמת? זה גם לא חשוב מי כתב – אלא מה כתוב.
אם גם אתם מסכימים – שתפו את הטקסט הזה עם אנשים נוספים. העבירו את זה הלאה. והכי חשוב – בואו לצעוד בשבת הקרובה ב"הפגנת המיליון". כל קול נחשב וחשוב, כל צועד נחשב וחשוב.

מה זה לעזאזל צדק חברתי??!! קיבינמאט! לא טמטמנו אתכם מספיק עם איראן והחיזבאללה? עם הכלכלות המתרסקות באירופה ובארה"ב, שתגידו תודה ותשתקו? מה זה??

צדק חברתי אומר:
ברגע שאנחנו חיים במדינה עליה חלמנו אלפיים שנות גלות, ולא בחרנו לגור בג'ונגל לדוגמא, יש בינינו לבין המדינה חוזה, כמו בכל מדינה מתוקנת. החוזה מאוד פשוט, אבל החוזה מאוד חשוב. אם הוא מופר בראש חוצות לאורך תקופה ארוכה, מישהו צריך לשלם על זה מחיר, או לחזור לכללים הבסיסיים של החוזה. אחרת אנחנו מרגישים שהחוזה הופר בריש גלי. ואנחנו לא מוכנים לשתוק על כך יותר.

החוזה אומר כך:

המדינה לוקחת מהאזרח כסף, באמצעות מיסים ישירים כמו מס הכנסה, ביטוח לאומי, ומיסים עקיפים כמו מס ערך מוסף. המדינה מצפה מהאזרח להיות שומר חוק, לשלם מיסים בזמן, להתגייס לצבא ובתמורה היא תספק לאזרח חינוך ראוי, מערכת בריאות תומכת, הגנה מפני פשיעה, שהיא תחלק את משאבי הארץ ואת תקציביה לכולם באופן שווה ותשמור על האזרח שיוכל לחיות את חייו בכבוד.

צדק חברתי אומר, שאמהות וסבתות, שמתאשפזות, לא מונחות במסדרון כאבן שאין לה הופכין, אלא המדינה דואגת להן וגם לנו למערכת בריאות ראויה.

צדק חברתי אומר שאנחנו לא אמורים לשלם עוד מיסים מעבר לאלה שאנו כבר משלמים, לחינוך שהמדינה הבטיחה לנו שהוא יהיה חינם. יש לגבי זה אפילו חוק.

צדק חברתי אומר שמי שמרוויח יותר ישלם יותר מס מאלה שמרוויחים פחות .קוראים לזה מדרגות מס.

צדק חברתי אומר שאסור להקים ממשלה של 39 שרים בכנסת של מאה ועשרים חברי כנסת. ולא רק זה, מכל 39 עזי המצח, אין שר רווחה אחד במשרה מלאה.

צדק חברתי אומר שלא יכול להיות ש-39 שרים ואין אף שר בריאות אחד. כי זה פשע אזרחי מהמעלה הראשונה.

צדק חברתי אומר שאת משאבי המדינה מחלקים שווה בשווה בין כולם ולא מעדיפים חלקי ארץ שנויים במחלוקת ובטח לא נותנים ל-300 אלף תושבים הרבה יותר מאשר לכל ה-6.3 מליון האחרים.

צדק חברתי אומר שלא יכול להיות שנשים וגברים יעבדו כמו חמורים יום וליל עד גיל 67 ובה בעת מגזר שלם ייצא לפנסיה, שכל השאר יכולים רק לחלום עליה, מכספי המס של אלה שעובדים עוד 27 שנים אחריהם.

צדק חברתי אומר שמהכסף שאנו משלמים למיסוי למדינה, הרבה כסף שאנו משלמים לה, היא תדאג גם לדפוקים בחברה, לנשים המוכות, לניצולי השואה, לנוער בסיכון, לשכבות הדפוקות כל כך שאין להם שום ייצוג בשום מקום. המדינה תדאג להם!!! לא עמותות שאנו תורמים להם שוב כסף. המדינה. זה התפקיד שלה. כי כל החלקים האלה הם חלק מאיתנו, הם בשר מבשרנו והם הופכים אותנו לאומה חלשה יותר כשאף אחד לא מטפל בהם, הם הזקנים שלנו, שרעבים ללחם וזקוקים לתרופות, זה הנוער שלנו, שמתדרדר לסמים וממלא את בתי הכלא שאנו מממנים, זה הנוער שלנו שאונס ורוצח כאילו אין פה חוק ואין סדר.

צדק חברתי אומר יותר שיטור, יותר שיויון בפני החוק.

צדק חברתי אומר ששר ואו ראש ממשלה לא יעבור לגור פתאום במגדלים מפוארים, או בקיסריה ויקנו דירות במיליוני דולרים, כי הם לא אנשי עסקים, הם נבחרי ציבור.

צדק חברתי אומר ששר שנחקר כבר למעלה מעשור על זה שהוא קיבל מליוני שקלים מחברות קש, לא ישתלח באלה המבקשים את הצדק ויגיד שהמסעדות מלאות ולא בטייקונים.

צדק חברתי אומר שלא יכול להיות שנתב בנמל ירוויח פי עשר ממורה. כי בידי המורים אנו שמים את היקרים לנו מכל – את הילדים שלנו, כי המחנכים מטפלים באחד מהיסודות הכי חשובים לעתיד שלנו כעם ומדינה. והנתב סך הכל מקבל סחורה ומי כמו היהודים כדי לדעת כמה השכלה, היא היא הנותנת.

צדק חברתי אומר שאין מקום לכך שחלק קטן מהעם יקבע לחלק גדול מהעם מי צריך לזכור את הנופלים, אלוהים או העם שלשם תקומתו בארץ מולדתו הם נפלו.

צדק חברתי אומר שהמדינה צריכה לשמור על האזרח מפני קרטלים, מפני הבנקים שמרוויחים מליארדי דולרים כל שנה, מוותרים לבעלי חוב גדולים ואת האזרח הפשוט הם רודפים עד חורמה. שהמדינה צריכה למסות את רווחי הענק של החברות האלה כי הם מגיעים ישירות מהכיס של כל אחד ואחת מהאזרחים הפשוטים.

צדק חברתי אומר שאתם לא תהפכו אותנו למדינה של אומרי הן ותשלטו לנו על המחשבות, את מי להחרים ואת מי לא. אנחנו דמוקרטיה. זו הזכות שלנו וזו חובתנו האזרחית להתריע.

תעבירו את זה הלאה בבקשה. המסר לא הובן. מאה אלף או מאתיים אלף או שלוש מאות אלף. הם לא הבינו את זה עדיין. תעבירו את זה הלאה,עם קרדיט בלי קרדיט, זה באמת לא משנה. רק תעבירו. כי אנחנו לא נוותר הפעם הזו.


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

5 תגובות לפוסט “צדק חברתי – מה זה בעצם אומר?”

post_author." -->\n"; ?>
 1. […] הביא בבלוג שלו דואל שרשרת, אני אביא אחד אחר שקיבלתי אני: בשבת הקרובה יתקיים אחד […]

 2. אני רוצה להוסיף לטקסט נכון זה כמה מילים:
  צדק חברתי הוא לשים את החברה לפני הכל
  צדק חברתי הוא לדאוג לחלשים ולמיעוטים
  צדק חברתי הוא לדעת ששומרים על זכויותך
  צדק חברתי הוא לדאוג ולתכנן לעתיד החברה
  צדק חברתי הוא מה שעליו אנו נילחמים מתחילת המאבק
  וצדק חברתי הוא הסיבה שכולנו חייבים להיות בשבת בעצרת המיליון

 3. גיא הגיב:

  מסכים איתכם לחלוטין, חברים!
  תודה על התוספות!