המדינה התחרפנה.

זה סופי, זה מוחלט, ואני לא חושב שניתן לערער על הקביעה הזו: המדינה התחרפנה.
זה התחיל, כמובן, באותו חוק אברכים, שאני מנסה באמת להבין מי לעזאזל החליט להעביר אותו (כמובן שכולנו יודעים מי. קוראים לו ביבי, והוא שפן פוליטי שהעולם עוד מעולם לא ראה כמותו).
מישהו החליט שעל אף החלטה של בג"צ, ניתן לכופף קצת את החוקים לכיוונו של בד"צ, ובכל זאת להוציא חוק עוקף, שייתן למשתמטים כסף על חשבון הציבור העובד והמייצר. ברוב חוצפתם, יצאו עוד החרדים אתמול להפגנה משלהם, והם אף מעיזים לרוא ללימודיהם "לימודי רוח", כאילו הם מחיים את פקולטות מדעי הרוח המוזנחות באוניברסיטאות.
אז מילא.. על החוצפה של החרדים אני כותב פה די הרבה (ויש בי מחשבה לשבת על הראיון שהיה במוסף השבת של ידיעות, בסו"ש האחרון, עם ח"כ גפני, ולהראות, שכמעט בכל תשובה שלו קיים שקר בוטה. אולי זה עוד יקרה בימים הקרובים).

אבל הגיעה ההחלטה המטורפת של אתמול, וטרפה את כל הקלפים.
מדינת ישראל החליטה למסות את מלגות הסטודנטים במס של 25% !!!!!
רה"מ שלנו, מר ביביהו, אומר שזה לא יוחל על מלגות שיינתנו ע"י האוניברסיטאות, אבל זו יריקה בעיני הציבור, כי רוב רובן של המלגות הן מתורמים חיצוניים, ולכן ימוסו במס שאין לו אח ורע.
כלומר: שוב, המדינה דופקת את מעמד הביניים, את הסטודנטים העמלים, את אלה שישלמו מיסים גם בעתיד, ובעיקר – את אלה שגם ככה בקושי עומדים בנטל שכר הלימוד, ונותנת את הכסף למי? למי שלא נותן דבר בחזרה. למי שלא חולק בשום נטל.

עד מתי חושבים שם למעלה בהררי הממשלה העליונה, שהם יוכלו למתוח את החבל?

אני שומע וכותב כל הזמן על עניין "בריחת המוחות" שמדברים עליו כל הזמן במשרד החינוך ובמשרדי הממשלה השונים. המון צעקות, פאניקה, ודיבורים על כך שצריך להחזיר את המוחות לישראל. ואז מה עושים בפועל? הולכים ופוגעים באותם "מוחות" שם מנסים להחזיר ע"י מיסוי המלגות. הם מדברים על תוספת של תוספת של 1.3 מיליארד שקל להשכלה הגבוהה – כסף שהסטודנטים יקבלו אותו, במקרה הטוב, בצורה עקיפה ביותר, ולא ישירות לכיסם. ולעומת זאת – דווקא בכיס של הסטודנט, באים משרד האוצר והחינוך – ופוגעים בו אנושות.
אם היתה לסטודנטים סיבה טובה להיות מעורבים חברתית, באמצעות המוסדות האקדמיים, תמורת מלגות קיום, שיאפשרו להם – לרוב רק חלקית – לשלם את שכר הלימוד שלהם, באה הממשלה, ואומרת להם: "עזוב אותך ממעורבות חברתית. גם ככה זה כבר לא שווה לך. לך לעבוד במלצרות, או בעבודות סטודנטיאליות שונות. עדיף שגם תשתמט ממילואים, ותעבוד בשחור, ובכלל – עדיף שתלך ללמוד תורה, תלבש שטריימל, וכו'".

החיים של המעמד הבינוני במדינת ישראל הולך ונשחק משנה לשנה. ה"תרומה" העיקרית לשחיקה זו היא החלטות מדינה שערורתיות.
צריך לקום ולומר את האמת, לצעוק, לכתוב:

נמאס! הגב שלנו לא יכול יותר לעמוד במעמסה הזו! בטח לא, כשהכסף שלנו הולך למקומות שלא תורמים לנו דבר. המיסים שאנו משלמים אמורים לחזור אל הציבור שמשלם אותם באופנים שונים. הוא לא אמור ללכת למי שלא תורם ולא יתרום דבר למדינה בימי חייו!


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

2 תגובות לפוסט “המדינה התחרפנה.”

post_author." -->\n"; ?>
  1. Lem הגיב:

    כן.. כלכך נכון שבא כבר לבכות.
    זה גם נראה כאילו בזמן האחרון הם יושבים ומשחקים להם שם איזה משחק של, בואו נראה מי יצליח לגרום לאזרחים להתפוצץ ראשון. כל פעם מוציאים חוק חדש\גזרה חדשה אי שיוויונית, או סתם טפשית\ פופוליסטית ובודקים האם זה גרם לציבור הנדפק לעמוד על הרגלים.

  2. […] שכבר רמזתי בפוסט הקודם, ישבה בראשי בימים האחרונים מחשבה לשבת ולנתח את הראיון […]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

הערות והארות