מָזְגָנִיש

אז כן – הקיץ הגיע, ואיתו החום הנורא הזה.
ראיתי את מה שכרובית עברה השבוע, וקל מאוד להשוות למה שאני עדיין עובר כרגע.
לתומי ציפיתי, שלגור בקומה ה-14 במערב ראשל"צ, יעזור להוריד את רמת הגועל נפש. אז ציפיתי.
אחרי כמה דיונים עם הורי ארוסתי, החלטנו ללכת על מיזוג מרכזי בדירה, ועל מזגן-איש (או בקיצור: מזגניש) בשם פ' (אני מניח שמדובר במזגניש אחר מזה של כרובית, שקראה לו ש' ) – מזגניש שקיבל המלצות רבות, לדבריהם.
נתחיל בזה, שכדי לקבוע פגישה עם פ', הייתי צריך כנראה לפרוץ לאתר הפנטגון קודם לכן, אחרת קשה לי להבין למה אדם שתלוי לפרנסתו באנשים שמזמינים מזגנים, לא עונה או לחליפין מבטיח לחזור אליי, ובמקם זה חוזר להורי ארוסתי (במקרה שהוא בכלל מחליט להחזיר טלפון – דבר שהוא לא עניין מובן מאליו). כנראה שיש דימיון בין פ' "שלי" לש' "של כרובית", כי גם אצל פ', הפאנטון הוא משהו שדומה לשיר הלל לאל – כאילו שזה יחזיר לי את סבלנותי הפוקעת.
וכאן לא נגמר הדימיון בין פ' ל-ש'. גם פ', לא ממש דוגל בהגעה לפגישות שנקבעו איתו – בכל פעם מסיבה אחרת. אחרי פעמיים כאלה, כבר עמדתי לזרוק אותו לכל הרוחות, ולהתחיל לחפש מישהו שיגאל אותי מיסוריי החום של הקיץ, אך הסכמתי לתת צ'אנס אחרון לאיש, לאור בקשותיהם של הורי הארוסה. ומה אתם יודעים? הוא הגיע!
לא רק הגיע, אלא הגיע עם מטר! והוא בדק, מדד, הציע מה כדאי לעשות, והגענו להסכמה איך כל זה אמור להיראות. הוא שרטט, מדד, רשם הכל, שתה משהו, הבטיח ליצור קשר עם הורי ארוסתי כדי לתת להם הצעת מחיר, ו… הוא נעלם. אני לא מתכוון רק מהדירה שלנו. הוא פשוט נעלם. שבועיים של המתנה וטלפונים עד שקיבלנו טלפון עם הצעת מחיר. נורה אדומה? כן – גם אצלי היא היבהבה בראש בטירוף… אבל, היי! יש לו המלצות!
אז אחרי זה הוא נתן הצעת מחיר, הבטיח שלא ייקח לו יותר מיומיים עבודה פלוס חצי יום לתיקוני צבע (אני מזכיר – הוא כבר היה בדירה ומדד ורשם את כל הנתונים), ההורים נתנו אור ירוק, המזגניש קנה את כל המזגנים וחומרים לעבודה, שלח אותם אלינו לדירה ללא התראה מראש (סליחה, אבל להתקשר ביום חמישי לפני שבוע, ולומר: "אתם בבית? יופי. עוד שעה מגיעים המזגנים" – זו לא התראה מראש..).
קבעתי הגעה של פ' ליום שני. והוא לא הגיע. ביום ראשון בערב הוא החליט לדחות ליום שלישי. סבבה. לפחות הפעם הוא הודיע "מראש". יום שלישי – הוא לא הגיע בזמן. רק ב-12 ב"בוקר" (כן.. הוא הבטיח לבוא "על הבוקר". שכחתי שהוא כבר יצא לחופש הגדול שלו). הוא דיבר על זה שהוא יביא את השותף שלו ושהוא יעבוד איתו. במקום זה הוא הגיע עם שני גברתנים רוסים.

יום רביעי – אנחנו מדברים עם פ'. הוא כבר אומר שיש מצב שביום ראשון הוא יגיע לעשות את תיקוני הצבע, אבל אין לנו מה לדאוג. המנקה שלנו, שאמורה היתה להגיע בשישי – יכולה עוד להגיע בזמן המיועד. "אין בעיה!!".

יום חמישי – ארוסתי נוסעת לדירה בראשל"צ לראות מה קורה שם (אני בלימודים). פ' כבר משמיע מנגינה אחרת: תבטלו את המנקה. יש עוד עבודה. נמשיך ביום ראשון. אולי נסיים בשני. נראה. כך עברו להם 3 ימים.
בינתיים אני צריך לעשות מהר את הדברים הבאים:
1. לבטל את המנקה.
2. להסביר להורים שלי, שאני אצטרך לישון אצלם עוד כמה ימים (ללא מזגן!!!).
3. לבטל את ההסעות לעבודה (היו אמורים לקחת ולהחזיר אותי לראשון, וכבר אי אפשר לשנות את זה כך שיקחו ויחזירו לרעננה, בגלל שההסעות נסגרו ביום רביעי בצהריים) – מה שאומר שאני אצטרך לחזור ברכב, בבוקר, אחרי משמרת לילה, הביתה לרעננה, כשאני מת מעייפות).
4. לבטל ארוחת ערב עם חברים, שקבעתי למוצ"ש.
5. לראות מה עושים עם כל האוכל שאמא שלי בישלה לנו למשך השבוע (ברור שכרגע נראה שהמקררים יתפוצצו לכל הכיוונים, ואנחנו מחפשים חלופות להתחזרות בהמית, כדי לוודא ששום דבר לא יתקלקל).

ומה התירוץ של מר מזגניש?
ובכן – האיש טוען שהוא "לא צפה שהפרוזדור אצלינו צר כל כך". הממ.. וזה מאדם שהיה אצלינו עם מטר, ומדד ורשם גם את רוחבו של הפרוזדור. אחלה תירוץ.
ומה עוד? כשארוסתי הגיעה לדירה, היא ראתה שם שירותים מטונפים, עם המון "פספוסים" של החבר'ה הרוסים שלו – דבר לא מפתיע בהינתן העובדה, שהיא ראתה גם פחיות בירה ריקות על השולחנות מסביב.. כאילו: מי שותה אלכוהול בזמן העבודה, ועוד באמצע היום, בחום הזה. פלא שזה לוקח כל כך הרבה זמן?

מוסר עבודה? הצחקתם אותי!
אני מניח שכל אחד נפגע בצורה זו או אחרת משיפוצניקים. הפעם זה אנחנו.
אולי באמת הגיע הזמן להתחיל לשיר שירי הלל לאל. כי אני חושש ששום דבר כבר לא באמת עוזר..


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

5 תגובות לפוסט “מָזְגָנִיש”

post_author." -->\n"; ?>
 1. לימור הגיב:

  מה קורה כאן? כרובית אח"כ דבורית וכשיו אה. לא רוצים להרוויח במדינה שלנו? אני בדרך כלל , מספיק שפעם אחת איש המקצוע פישל ולא הגיע, אני מיד אומרת לו שבפעם הבאה שהוא מבטל, אני זו שמבטלת ולא מעוניינת בשירות שלו- יש כאלה שזה מטלטל אותם ומי שלא, מוטב לא להיעזר בהם.

 2. vandersister הגיב:

  *אנחה כבדה*

  אנשי מקצוע ללא מוסר עבודה זה הדבר המתסכל ביותר שיש. אולי זה לא ישנה את הפאשלות שכבר נעשו, אבל כשיסיימו סוף סוף את העבודה (במהרה בימינו, טפוטפוטפו), אני מציעה שתרים קול על האדיוט הזה ותבהיר לו בדיוק עד כמה אתה לא מרוצה מההתנהלות שלו. לפחות תוציא את העצבים.

 3. גיא הגיב:

  ככל הנראה אני אעשה יותר מזה.
  דבר ראשון – אני מתכוון לדבר עם ההורים של ארוסתי לגבי התשלום שלו. אם אני אמצא את הבית שלנו הפוך ומסריח משתן, הוא יכול לצפות להורדה משמעותית בשכר שלו. זה שאין חוזה כתוב – לא אומר שזה לא מחייב אותו בשמירה בסיסית על הבית של אנשים שבו הוא עובד.
  דבר שני – אני גם מקווה לחייב אותו בתשלום הפיצוי למנקה, ועל העיכוב שלו, אבל אלה חלומות באספמיה, לצערי.
  אבל הדבר העיקרי שאני מתכוון לעשות, וזה יקרה אחרי שהוא יסיים את העבודה אצלינו בבית מן הסתם, זה לפרסם את שמו המלא בכל מקום ואתר אפשרי ברשת.
  אני מניח שהוא לא היה עובר את "יצאת צדיק" בצורה טובה, וזו חתיכת אנדרסטייטמנט.

 4. kruvit הגיב:

  מזגניש הוא שם חיבה נפלא. מדהים איך אנחנו מנסים לתת להם שמות "חמודים" בתקווה שאולי זה יהפוך אותם לאנושיים יותר כלפינו, או סתם מתוך חוסר אונים אחרת בטח היינו מרביצים להם…
  עכשיו אני מדמיינת את מזגניש שלך כמו נתן נתנזון, ג'ינג'י חינני.
  אנחנו כל כך רגילים לקבל שירות גרוע מאנשי מקצוע כאלו, שכנמצאים כמה צדיקים בסדום, מקימים אתרים עבורם (מדרג, אתר נפלא, ממולץ בחום אם במקרה אתה לא נתון לחסדי בעל בית), או עושים עליהם תוכניות טלויזיה הזויות (מי אמר "יצאת צדיק" ולא קיבל?)
  בברכת שיחזרו הפינגווינים להלך עירומים בביתך בהקדם..

 5. עירא הגיב:

  אוי ווי.. אצלי היה לי עד היום רק נסיון עם שני מזגנישים שבאו ביחד עם החברה שמשווקת את המזגנים (שנקנו באולסייל). נתנו עבודה מקצועית למדי (במסגרת הציפיות הישראליות) ואני לא זוכר הרבה דחיות. עם מזגניסטים פרטיים תמיד ראיתי את חוסר הסבלנות, אי עמידה בזמנים (שנה וחצי לקח לי לקבל ממנו שלט רחוק למזגן בדירה הנוכחית שלי), אבל לפחות לא חוסר מקצועיות משווע כמו שאתה מתאר, ולא בירה ושלוליות. אאוץ' 🙁