צנח לו ענב

אמש קיבלתי את הידיעה, שאתר Grapes סיים את דרכו, וכי אתר תפוז, שאכסנו את האתר בהתנדבות, החליטו לסיים את תמיכתם בו.
אתר גרייפס, למי שלא הכיר, בניהולו של אביעד קדרון (הידוע בכינוי צפניה), ריכז בלוגים רבים, תחת מקום אחד, והעלה רשימה יומית מלאה של כל תקצירי הפוסטים שהועלו בבלוגים הרשומים בו. תקצירים אלו, גם כללו לינקים לפוסטים עצמם. האתר סרק את הבלוגים הרשומים, ובעיכוב קל, היה מציג את הכותרת, התקציר והלינק, בצורה פשוטה למשתמש.
גם קופי השבת היו רשומים בגרייפס במשך השנתיים וחצי האחרונות, ובעזרת האתר, הגיעו מספר לא מבוטל של אנשים לבלוג הזה. ועל כך תודתי נתונה.

למרות חילוקי דיעות באשר לבלוגים הרשומים בו ולדיעות המתפרסמות בו, ייאמר לזכות אביעד, שהאתר עבד בצורה מעולה, והצליח לגרום לתוכן מעניין מאוד להיחשף לציבור הקוראים והכותבים.

אין לי מושג אם מישהו ירים את הכפפה, ויסכים לארח את האתר הזה מחדש בזמן הקרוב.

ברור לי שאי-אפשר להאשים את "תפוז" בנטישת האתר, שכאמור – כל מעשיהם היו עד כה בהתנדבות.

אבל האם יקומו כמה כותבים ויחליטו לתרום מכספם לצורך העניין? שאלה טובה.
אני מניח, שלמרות מצבי הכלכלי, הייתי שמח לתרום כמה עשרות שקלים למצווה כגון זו.

בינתיים, אני מניח, אפשר רק לקוות.
ואולי להירשם, בעזרתו האדיבה של מרק, לוובסטר.


נהנית מהפוסט? ניתן להביע זאת בעזרת השארת תגובה ויצירת המשך דיון, או הרשמה לפיד ה-RSS וקבלת כל הפוסטים ישידות לקורא ה-RSS שלך.

5 תגובות לפוסט “צנח לו ענב”

post_author." -->\n"; ?>
 1. אביעד הגיב:

  הי גיא,
  תודה על הפוסט. יש התקדמות מסוימת בנושא אחסון האתר ואני מאמין שבקרוב העניין ייסגר.

  אביעד

 2. שמוליק הגיב:

  תכלס בעידן הגוגל רידר, למה צריך את זה?

 3. Guy הגיב:

  @אביעד – בכיף. שמח לפרגן.

  @שמוליק – גם בעידן הרידר צריך את זה – תתפלא. כי כדי למלא את רשימת הרידר שלך, בדברים שמעניינים אותך, אתה לפעמים צריך להיחשף לתוכן, שלא תמיד תיחשף אליו לולא היה אתר כמו גרייפס.

  אני חייב לציין, שהיום, בעידן של הרידר, רשימתי היתה קצרה בהרבה, אם לא היה גרייפס. הגעתי להרבה בלוגים מאוד מעניינים בזכות האתר הזה.

  יותרה מכך – לא כל דבר נכנס אצלי לרידר, כי לא על כל דבר אני מעוניין לעקוב כל הזמן. זה מציק, ולפעמים קשה לבחוון עיקר מטפל ברשימה ההולכת ומתארכת ברידר. ותאמין לי – היית כבר במצב הזה, ורבים מחבריי לא מצליחים בכלל לעקוב אחרי מה שקורה אצלם ברידר.
  לפני כשנה וחצי, הפסקתי לעבוד עם הרידר בגלל שלא היה לי כוח לעקוב יותר. לאחרונה חזרתי להשתמש בו, כי ברור לי שהוא כלי מצוין. אבל החלטתי לאפס את הרשימה, ולהתחיל אותה ממש מההתחלה. מאפס. גרייפס עזר לי גם כאן.

  מבחינתי, גרייפס היה כלי סינון עזר, גם אם לא השתמשתי בו באופן קבוע, אלא "רק" אחת לכמה שבועות או כמה ימים, עדיין מקומו בעולם הוירטואלי שלי היה ועדיין חשוב.

 4. עירא הגיב:

  שלחתי לאביעד הצעת עזרה. אין אצלו הרשמה לתגובות אז אני מקווה שאם הוא יקבל אותה הוא יפנה אלי במייל ולא בבלוג כי אני לא אראה את זה 🙂

  למרות שאירוח על LAMP משמעו זריקת הקוד המיקרוסופטי ובנית משהו בצורה אחרת, הצד החיובי הוא שאז אין בעיה לעשות את זה platform-independent אם אי פעם נאלצים לעבור שוב (מים מלח מים מלח טפו טפו)

  אה, ולגבי מרק והאגרגטור שלו. אני לא רץ להתחנן להכנס לאף אגרגטור, אבל במיוחד אני לא רוצה את דבשו או עוקצו של אדם כמו מרק.

 5. עירא הגיב:

  חזר לו זלזל 🙂

כתובת טרקבק | RSS תגובות

הערות והארות